Rozświetlona skóra jest zawsze w modzie

Udostępnij:

Nasze nastroje i zachowania zmieniają się wraz z porami roku, podobnie jak nasza skóra. Bez względu na to, czy przystosowujemy się do chłodniejszych temperatur zimą, która przynosi przesuszoną skórę, czy latem, kiedy wilgoć i słońce dają o sobie znać, ważne jest, aby rozpoczynać dzień od nawilżającego rytuału, który powstrzyma sezonowe zmiany, przez cały rok. A dzięki wyprzedaży całej Kolekcji Alexami o 30% taniej w EOFY, dlaczego nie wprowadzić zmian, które Twoja skóra pokocha przez cały rok już dziś?

Jesteśmy bardzo podekscytowani naszą kolekcją Hydrabotanique. Dwa lata szeroko zakrojonych badań i troski włożyliśmy w stworzenie tej innowacyjnej gamy, która naszym zdaniem zrewolucjonizuje pielęgnację skóry i będzie odpowiedzią na jej całkowite odświeżenie.

Alexami wie, że kluczem do pięknej skóry jest nawilżenie. Dlatego też wszystkie produkty z gamy AlexamiHydrabotanique skutecznie zamykają wilgoć w głębi skóry, zapewniając jej dogłębne i długotrwałe nawilżenie. Sekret? Rewolucyjna i innowacyjna naturalna formuła z unikalnym kompleksem nawilżającym. Czym jest unikalny kompleks nawilżający?

kobieta

Jest to połączenie 4 naturalnych składników, które współpracują ze sobą, aby zamknąć wilgoć głęboko w jądrze skóry:

  • Aminokwas TMG - Nawadnia Twoją skórę zgodnie z jej potrzebami.
  • Pektyny - Pochodzą z cytrusów i tworzą ochronny film na powierzchni skóry. Kompozycja cukrowa miodu z drzewa cytrynowego - miesza się z pektynami, aby wspomóc warstwę ochronną.
  • Fosfolipidy - przywracają skórze funkcję bariery ochronnej, która pomaga ograniczyć utratę wody przez skórę.

Całkiem proste, prawda? Co robi kompleks nawilżający? Reguluje i nawilża skórę zgodnie z jej potrzebami, umożliwiając natychmiastową reakcję na czynniki środowiskowe, takie jak temperatura i zanieczyszczenie, które mogą powodować odwodnienie komórek skóry. To sprawia, że skóra jest nawilżona, rozświetlona i piękna.

Przejdźmy do szczegółów, dobrze? Kompleks działa wspólnie w celu regulacji przepływu wody w skórze, zapewniając stały poziom wody zatrzymywanej w komórkach skóry. Klucz do nawilżenia skóry zależy od zdolności naskórka do zatrzymywania wody, a nie od ilości wody dostarczanej do skóry. O skórze mówi się, że jest odpowiednio nawilżona, gdy jej zdolność do zatrzymywania wody jest zwiększona. Zdolność skóry do regulowania retencji wody opiera się na sieci akwaporyn.

Odkrycie akwaporyn w całym organizmie przez laureata Nagrody Nobla, Petera Agre'a, ujawniło, że przepuszczalne białka w błonach komórkowych skóry zachowują się jak "kanał wodny" i kontrolują ilość wody przemieszczającej się do i z komórek skóry. Im bardziej nawilżona skóra, tym mniej akwaporyn jest produkowanych i tym mniej wody przemieszcza się poza komórkę. Hydraporiny działają na akwaporyny skóry, zatrzymując maksymalną ilość wody w komórkach skóry i minimalizując jej utratę.