19 przyjaznych dla środowiska, zrównoważonych marek kosmetyków do makijażu i urody w Sephora

Udostępnij:

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Zrób coś dobrego dla naszej planety i zwierząt, a jednocześnie zadbaj o swój wygląd dzięki tym wolnym od okrucieństwa, wegańskim, nietoksycznym i przyjaznym dla środowiska markom kosmetyków do makijażu, pielęgnacji skóry i włosów sprzedawanym w Sephora.

Byłam mile zaskoczona widząc, że tak wiele niesamowitych marek kosmetycznych cruelty-free i vegan-friendly dostępnych w Sephora jest również zaangażowanych w działania społeczne, środowiskowe i zrównoważone.

Niezależnie od tego, czy chodzi o opracowywanie nietoksycznych i czystych formuł, które są delikatniejsze dla naszej skóry i dróg wodnych, czy też o używanie składników pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, z poszanowaniem dobra pracowników, ochrony planety i jej zasobów, a także wspierania lokalnych społeczności.

Ale na tym nie koniec. Oprócz stosowania naturalnych składników pozyskiwanych w sposób zrównoważony, te przyjazne dla środowiska marki kosmetyków do makijażu i upiększania starają się również zmniejszyć naszą zależność od plastiku jednorazowego użytku, który często ląduje na wysypiskach śmieci lub w naszych oceanach.

Aby stać się częścią tego rozwiązania, te etyczne firmy kosmetyczne zobowiązały się do używania minimalnych opakowań wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu i/lub składników nadających się do ponownego przetworzenia, w tym papieru z certyfikatem FSC pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

Oczywiście, nie trzeba mówić, że żadna marka kosmetyczna nie jest idealna, więc choć ich wysiłki w tworzeniu zrównoważonych produktów do makijażu i kosmetyków są dostrzegane i doceniane, to zawsze można coś poprawić i ulepszyć. Jest to jednak krok we właściwym kierunku i myślę, że ważne jest, by podkreślać te świadome marki kosmetyczne, które robią dobre rzeczy.

Dlaczego Sephora? Aby pokazać, że dokonywanie świadomych i etycznych wyborów w naszej kosmetyczce nie jest trudne, chciałam pokazać, jak łatwo jest znaleźć produkty przyjazne środowisku w miejscach, w których już robisz zakupy.

Marki przyjazne dla środowiska w Sephora

Poniżej znajduje się lista przyjaznych dla środowiska marek kosmetyków do makijażu, pielęgnacji skóry i włosów sprzedawanych w Sephora (USA i Kanada). Zauważ, że nie wszystkie wymienione marki są w 100% wegańskie, ponieważ niektóre z nich używają organicznego wosku pszczelego, miodu i/lub karminu w niektórych swoich nietoksycznych i czystych produktach.

Czytaj dalej lub kliknij na nazwę marki, aby dowiedzieć się więcej o ich praktykach ekologicznych i zrównoważonych.

Zrównoważone marki kosmetyków do makijażu

 • Aether Beauty - w 100% wegańskie
 • Antonym Cosmetics
 • lilah b.
 • RMS Beauty

Marki dbające o zrównoważony rozwój włosów

 • Rahua - 100% Vegan
 • REVERIE - w 100% wegańskie

Marki dbające o zrównoważoną pielęgnację skóry

 • Alpyn Beauty - 100% Vegan
 • Biossance - w 100% wegańska
 • Coola
 • Farmacy
 • Herbivore - 100% Vegan
 • Indie Lee
 • Juice Beauty
 • Korres
 • REN Clean Skincare *własność Unilever
 • Skinfix
 • Sunday Riley
 • Tata Harper
 • Youth To The People - 100% Vegan

Aether Beauty

Aether Beauty stworzyła pierwszą w historii paletę do makijażu o zerowej ilości odpadów, wykonaną w 100% z papieru z certyfikatem FSC i aluminium pochodzącego z recyklingu. Wszystkie ich opakowania są w 100% przetwarzalne, wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, a nawet zabezpieczone biodegradowalną naklejką na bazie cukru.

Aether Beauty oferuje wspaniałą gamę organicznych i naturalnych paletek cieni do powiek z kryształowymi kamieniami szlachetnymi, a także etycznie pozyskiwane rozświetlacze, wegańskie palety różów i pomadki.

Aether Beauty

Aether Beauty jest firmą wolną od okrucieństwa i w 100% wegańską. Ich produkty są wytwarzane w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i/lub Europie, a formuły makijażu zawierają nietoksyczne, organiczne, pochodzące ze sprawiedliwego handlu, niezawierające GMO i wolne od pracy dzieci składniki, przy czym marka odmawia stosowania ponad 1500 składników chemicznych.

Ponadto Aether współpracuje z Cloverly, aby zaoferować wysyłkę neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla, a także jest częścią programu 1% for the Planet, w ramach którego 1% ze sprzedaży przekazywany jest na rzecz organizacji charytatywnych działających na rzecz ochrony środowiska i pomagających Ziemi.


lilah b.

Firma lilah b. wierzy, że mniej znaczy więcej i trzyma się tego motta, tworząc minimalistyczną kolekcję nietoksycznych i czystych kosmetyków do makijażu, pozwalającą użytkownikom uzyskać efekt końcowy przy użyciu mniejszej ilości produktów i zachęcającą do porządkowania, minimalizowania i upraszczania.

Skupiając się na produktach do makijażu o wielu zastosowaniach, lilah b. projektuje wielofunkcyjne i długotrwałe kosmetyki do makijażu, które można stosować do twarzy, oczu i ust.

lilah b.

lilah b. jest firmą wolną od okrucieństwa i w większości wegańską, z wyjątkiem kilku produktów zawierających wosk pszczeli i masę perłową. wielozadaniowe i czyste formuły makijażu lilah b. łączą w sobie odżywcze i nawilżające składniki pochodzące z ziemi i morza. Są bogate w aloes, agar i inne dobroczynne składniki roślinne, a ich formuła nie zawiera glutenu, parabenów, ftalanów, siarczanów ani syntetycznych substancji zapachowych.

lilah b. oferuje również program recyklingu, w ramach którego można wysyłać niepotrzebne produkty kosmetyczne dowolnej marki, które zostaną poddane recyklingowi przez lilah b. i jej partnerów.


RMS Beauty

RMS Beauty

Nietoksyczne i zrównoważone produkty do makijażu RMS Beauty, sprzedawane w Sephora, są tworzone z surowych, spożywczych i organicznych składników w ich naturalnym stanie, co wyjaśnia korzyści płynące z tego procesu jako

"pozwalając ich żywym, leczniczym właściwościom wniknąć w skórę i odmłodzić ją. W najczystszej postaci enzymy, witaminy, antyoksydanty i ich właściwości lecznicze pozostają w pełni nienaruszone, co daje niesamowity potencjał działania przeciwstarzeniowego. Firma RMS Beauty dołożyła również wszelkich starań, aby w procesie produkcji tego produktu stosować minimalną ilość ciepła, co pozwala zachować wszystkie składniki odżywcze i właściwości lecznicze przy życiu."

RMS Beauty jest firmą wolną od okrucieństwa i w większości wegańską, z wyjątkiem kilku produktów, które zawierają organiczny wosk pszczeli.

Ponadto, opakowania produktów RMS Beauty są minimalne, nadają się do recyklingu lub ponownego wykorzystania. Kremy znajdują się w szklanych pojemnikach z recyklingu, pudełka wykonane są w 80% z włókien wtórnie przetworzonych, a do ich produkcji wykorzystuje się w 100% energię wiatrową.


Kosmetyki Antonim

Antonym Cosmetics wierzy, że zrównoważony rozwój i luksus mogą żyć w harmonii, a dzięki delikatnym, nietoksycznym składnikom można uzyskać niesamowity makijaż. Sephora ma obecnie w swojej ofercie tylko kilka naturalnych i organicznych produktów do makijażu Antonym, więc mam nadzieję, że w najbliższym czasie nie zrezygnują z tej przyjaznej środowisku marki.

Kosmetyki Antonym

Antonym Cosmetics ma siedzibę w USA, a ich produkty są wytwarzane w UE (Włochy, Francja, Czechy) z naturalnych i organicznych składników posiadających certyfikat Ecocert. Marka jest wolna od okrucieństwa i w większości wegańska (oprócz pomadek, które zawierają organiczny wosk pszczeli).

Ekologiczne kompakty do makijażu Antonym Cosmetics są wykonane z ekologicznego bambusa, a do produkcji opakowań i materiałów marketingowych używa się papieru pochodzącego z recyklingu lub certyfikowanego przez FSC.


Biossance

Biossance tworzy czyste, nietoksyczne, wegańskie produkty do pielęgnacji skóry, stosując najwyższe standardy w branży dzięki zobowiązaniu do przejrzystości i czarnej liście ponad 2000 toksycznych składników.

Głównym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry Biossance jest pozyskiwany w sposób etyczny i zrównoważony skwalan pochodzący w 100% z trzciny cukrowej. Decydując się na stosowanie skwalanu pochodzącego z odnawialnych źródeł i będącego produktem wegańskim, Biossance przyczynia się do ocalenia około 2-3 milionów rekinów rocznie.

Biossance

Biossance to firma wolna od okrucieństwa i w 100% wegańska, oferująca szeroki wachlarz wysoce skutecznych produktów do pielęgnacji skóry, takich jak produkty oczyszczające, serum, kremy nawilżające, maseczki i wiele innych!

Dodatkowo, zamówienia Biossance są wysyłane w sposób neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, dzięki czemu Biossance finansuje projekty sadzenia drzew i ponownego zalesiania. Ich świadome opakowania są również wykonane z trzciny cukrowej i pudełek z certyfikatem FSC. Wszystkie kartony wewnętrzne i zewnętrzne nadają się do recyklingu, a obecnie trwają prace nad zaoferowaniem nadających się do recyklingu elementów butelek typu airless i pompek.


Sunday Riley

Sunday Riley to marka naukowa, której celem jest dostarczanie luksusowych i skutecznych produktów do pielęgnacji skóry, które są jednocześnie przyjazne dla środowiska.

Sunday Riley

Sunday Riley to firma cruelty-free oferująca wegańskie produkty do pielęgnacji skóry, w tym olejki do twarzy, serum, kremy nawilżające, produkty oczyszczające i wiele innych. Firma Sunday Riley ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, ale jej składniki pochodzą z USA, Europy i Japonii od dostawców dbających o środowisko naturalne.

Firma Sunday Riley jest w trakcie uzyskiwania certyfikatu B-Corp i wykazuje swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój poprzez różne inicjatywy ekologiczne, takie jak zmiana opakowań na materiały pochodzące z recyklingu, przyjazne dla środowiska tusze sojowe oraz materiały z certyfikatem FSC. Celem firmy jest uzyskanie do 2021 r. opakowań w 100% nadających się do recyklingu. Marka kupuje również kredyty węglowe, aby zrównoważyć ślad węglowy, jaki pozostawiają w transporcie i produkcji.


Tata Harper

Tata Harper produkuje przyjazne dla środowiska, w 100% naturalne, wegańskie produkty przeciwstarzeniowe do pielęgnacji skóry. Każdy pojedynczy składnik ich formuły, w tym emulgatory i konserwanty, jest naturalny i pochodzi z ziemi, co sprawia, że są one całkowicie biodegradowalne i nie zanieczyszczają wody, powietrza ani naszych ciał.

Tata Harper

Produkty Tata Harper są wolne od okrucieństwa i w większości wegańskie, z kilkoma wyjątkami, które zawierają wosk pszczeli i miód. Produkty Tata Harper są wytwarzane w małych partiach na farmie w Vermont. Wszystko wytwarzane jest przez ich własnych pracowników, pod jednym dachem.

Tata Harper posiada certyfikat EcoCert, który gwarantuje, że surowce używane w ich recepturach pochodzą z odnawialnych źródeł, są wytwarzane w procesach przyjaznych dla środowiska, są wolne od GMO i syntetyków.

Ponadto produkty Tata Harper są pakowane w szkło, a nieliczne produkty w tubkach są wykonane z plastiku z trzciny cukrowej, który w 100% nadaje się do recyklingu. Firma stosuje papier z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz biodegradowalny tusz sojowy. Niedawno firma wprowadziła również nadający się do recyklingu pojemnik na wkłady do kremu nawilżającego.


Juice Beauty

Wielokrotnie nagradzana i organiczna pielęgnacja skóry Juice Beauty jest dostępna online w Sephora Canada. Czyste produkty do pielęgnacji skóry Juice Beauty są tworzone z certyfikowanych składników organicznych i pochodzących ze zrównoważonych źródeł, które przyczyniają się do zmniejszenia pozostałości pestycydów i nawozów syntetycznych, aby chronić ludzi, zwierzęta i planetę.

Juice Beauty

Juice Beauty jest firmą wolną od okrucieństwa i w większości wegańską, z wyjątkiem kremu nawilżającego do ust i oczyszczającego, które zawierają wosk pszczeli i miód. Juice Beauty posiada bogatą kolekcję nietoksycznych i czystych produktów do pielęgnacji skóry, w tym produkty do oczyszczania twarzy, kremy nawilżające z filtrem SPF, serum, kremy pod oczy i wiele innych.

Niektóre produkty Juice Beauty są dostępne w szklanych butelkach, a do ich pakowania i wysyłki używa się materiałów pochodzących z recyklingu i papieru z certyfikatem FSC, a także plastiku z trzciny cukrowej pochodzącego z ekologicznych gospodarstw. Ich farma jest również zasilana energią słoneczną.


Skinfix

Skinfix to polecana przez dermatologów linia produktów do pielęgnacji skóry czystej, stworzona bez składników drażniących, toksycznych i kontrowersyjnych. Wszystkie formuły Skinfix są również bezzapachowe i przeznaczone dla najbardziej wrażliwej skóry.

Skinfix

Skinfix to firma wolna od okrucieństwa, oferująca także produkty wegańskie. Niektóre z produktów niewegańskich zawierają wosk pszczeli i/lub miód. Skinfix oferuje szeroką gamę produktów do pielęgnacji skóry i ciała, w tym produkty do oczyszczania twarzy i maseczki, mydła i peelingi do ciała, produkty nawilżające i balsamy.

Ponadto, Skinfix stosuje składniki z certyfikatem Ecocert, które są produkowane w sposób przyjazny dla środowiska, z poszanowaniem lokalnej bioróżnorodności.

Wszystkie kartony Skinfix wykonane są w 100% z włókien pochodzących z recyklingu lub odzysku, karton produkowany jest z istniejącego papieru przy użyciu tuszu roślinnego, a firma pracuje nad przejściem z plastiku dziewiczego na całkowicie recyklingowy.


REN Clean Skincare

Produkty do pielęgnacji czystej skóry REN są produkowane w Wielkiej Brytanii i wytwarzane z naturalnych składników pochodzących z odnawialnych źródeł. REN nie stosuje w swoich produktach syntetycznych substancji zapachowych ani barwników, petrochemikaliów blokujących pory, silikonów, siarczanów, PEG-ów, TEA/DEA, parabenów ani mocznika.

REN Czysta pielęgnacja skóry

REN Clean Skincare nie stosuje zasad okrucieństwa, ale należy do firmy Unilever, która nie stosuje zasad cruelty-free i prowadzi testy na zwierzętach. W ofercie REN Clean Skincare znajdują się także produkty wegańskie.

Marka pakuje swoje produkty z myślą o naszej planecie i zobowiązała się, że do 2021 roku przejdzie na model Zero Waste, co do tej pory udało się osiągnąć. Butelki kosmetyków REN Clean Skincare wykonane są z tworzywa Ocean Plastic, tubki z plastiku pochodzącego z recyklingu, a ich konstrukcja umożliwia recykling w obiegu zamkniętym. Firma zaczęła również oferować wkłady uzupełniające do swoich produktów za pośrednictwem nowej platformy Loop firmy Terracycle.


Korres

Wszystkie produkty do pielęgnacji skóry firmy Korres są wytwarzane z lokalnych składników pozyskiwanych w sposób zrównoważony w Grecji. Proces produkcji rozpoczyna się od polowania na rośliny rosnące naturalnie w środowisku naturalnym i współpracy z małymi gospodarstwami rolnymi w celu zachowania integralności każdego kwiatu, liścia i łodygi.

Następnie naukowcy firmy udoskonalają i ekstrahują zioła i składniki roślinne w celu uzyskania maksymalnej mocy, opanowując sztukę oczyszczania wody, co pozwala im stosować minimalną ilość konserwantów oraz ponad 2000 substancji chemicznych, które nie są uwzględniane na liście składników. Następnie wszystkie pozostałe składniki są zwracane do ziemi, aby utrzymać ją w dobrej kondycji przed kolejnymi zbiorami.

Korres

Korres to firma wolna od okrucieństwa, oferująca także kilka opcji wegańskich. W jej ofercie znajdują się produkty oczyszczające, nawilżające, serum i maseczki do twarzy.

Firma posiada również przyjazną dla środowiska fabrykę, która działa zgodnie z zasadą "no-waste", wykorzystując energię odnawialną i opakowania nadające się do recyklingu w 99%.


Herbivore

Produkty do pielęgnacji skóry Herbivore są tworzone z nietoksycznych, organicznych i spożywczych składników, a ich formuła nie zawiera syntetycznych składników, w tym barwników, substancji zapachowych i syntetycznych konserwantów.

Herbivore

Herbivore oferuje kolekcję naturalnych produktów do pielęgnacji skóry, w tym maseczki, środki oczyszczające, serum, toniki, olejki i inne.

Dzięki etycznemu pozyskiwaniu najlepszych surowców naturalnych, jakie Ziemia ma do zaoferowania, produkty Herbivore są wolne od okrucieństwa i w 100% wegańskie. A ponieważ są marką w 100% wolną od syntetyków, ich produkty są zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej biokompatybilne.

Produkty Herbivore są pakowane głównie w szkło i papier, a w razie potrzeby w plastik pochodzący z recyklingu. Firma pracuje nad ograniczeniem i wyeliminowaniem plastiku z opakowań do 2025 roku.


COOLA

Firma COOLA produkuje naturalne i nietoksyczne produkty do ochrony przeciwsłonecznej, których formuła składa się w co najmniej 70% z certyfikowanych składników organicznych. COOLA stosuje składniki pozyskiwane w sposób odpowiedzialny, zgodnie z praktykami zrównoważonego rolnictwa, stosując przyjazne dla środowiska metody pozyskiwania i zbioru oraz wspierając lokalne społeczności.

COOLA

Firma COOLA jest wolna od okrucieństwa, a niektóre produkty są wegańskie. W ofercie mają filtry przeciwsłoneczne do twarzy i ciała, a także samoopalacze.

Większość produktów firmy COOLA jest pakowana w szklane butelki i słoiki, a w razie potrzeby używa się ekologicznych plastikowych opakowań. W ramach starań o zmniejszenie ilości plastiku i ograniczenie emisji dwutlenku węgla, wszystkie tubki są wykonane z żywicy z trzciny cukrowej pozyskiwanej w sposób zrównoważony, która w 100% nadaje się do recyklingu. Obecnie ponad 75% opakowań nadaje się w pełni do recyklingu, ale firma pracuje nad tym, aby do 2023 r. nadawały się w 100% do recyklingu.


Farmacy

Farmacy to naturalna i zrównoważona linia kosmetyków do pielęgnacji skóry, która koncentruje się na unikalnych, lokalnie uprawianych i produkowanych składnikach, zapewniających niezrównaną świeżość i siłę działania.

Farmacy współpracuje z organicznymi i lokalnymi farmami w Nowym Jorku, Pensylwanii i północno-wschodniej Brazylii, które stosują zrównoważone metody ochrony ziemi i jej zasobów.

Farmacy

Farmacy jest wolne od okrucieństwa, a niektóre produkty są wegańskie. Farmacy oferuje szeroką gamę nietoksycznych produktów do pielęgnacji skóry, w tym kremy nawilżające, maseczki, środki oczyszczające, olejki i kremy pod oczy.

Farmacy używa szklanych słoików nadających się do recyklingu i opakowań wykonanych z papieru z certyfikatem FSC pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów, a także tuszów opartych na naturalnie odnawialnych surowcach.


Młodzież dla ludzi

Youth To The People tworzy świadomie pozyskiwane superfoods produkty do pielęgnacji skóry dla wszystkich płci, wszystkich typów skóry i wszystkich odcieni. Ich produkty powstają w Kalifornii, a ekstrakty pozyskiwane są od lokalnych dostawców.

Youth To The People

Produkty Youth To The People obejmują nietoksyczne środki do oczyszczania twarzy, maseczki, kremy nawilżające, serum, kremy pod oczy i inne.

Produkty Youth To The People są wolne od okrucieństwa i w 100% wegańskie. Ich produkty nie zawierają żadnych z ponad 1300 składników zakazanych w UE i ulegają biodegradacji, więc nie szkodzą naszym oceanom, gdy zmyją się z twarzy.

Youth To The People używa szklanych butelek i słoików nadających się do recyklingu, aby ograniczyć ilość plastikowych odpadów powstających w przemyśle kosmetycznym. Ponadto, jeśli tylko jest to możliwe, marka wykorzystuje materiały pokonsumenckie oraz papier z certyfikatem FSC, nadający się do recyklingu.


Alpyn Beauty

Alpyn Beauty to wegańska linia kosmetyków do pielęgnacji skóry, stworzona na bazie dziko rosnących i ręcznie uprawianych alpejskich roślin, uprawianych w górach Jackson Hole w stanie Wyoming.

Alpyn Beauty

Alpyn Beauty to firma wolna od okrucieństwa i w 100% wegańska, oferująca kolekcję roślinnych kremów nawilżających, oczyszczających, maseczek i serum. Ich składniki są pozyskiwane w sposób etyczny i zrównoważony poprzez praktykę dzikiego rolnictwa, w której wyjaśniają,

"Wildcrafting to praktyka zbierania roślin z ich naturalnego lub dzikiego środowiska. Jeśli odbywa się to w sposób zrównoważony i z szacunkiem, usuwa się ostrożnie tylko owoce, kwiaty lub gałęzie, a żywa roślina pozostaje zdrowa i nienaruszona. Jeśli składniki są zbierane w sposób odpowiedzialny i ostrożny - delikatnie usuwając kwiaty, liście, łodygi i korę - zdrowe rośliny nie są uszkadzane i odnawiają się w naturalny sposób. To jest prawdziwy zrównoważony rozwój".

Przyjazne dla środowiska produkty Alpyn Beauty są pakowane w 100% ze szkła pochodzącego z recyklingu i materiałów nadających się do ponownego przetworzenia, w tym papieru z certyfikatem FSC. Firma jest również członkiem organizacji 1% for the Planet i współpracuje z rePurpose, dzięki czemu każdy zakup w Aplyn Beauty ma zerowy ślad plastikowy.


Indie Lee

Ekologiczne i nietoksyczne produkty do pielęgnacji skóry Indie Lee są tworzone z etycznie pozyskiwanych składników z myślą o zdrowiu użytkowników i ochronie środowiska. Indie Lee oferuje w Sephora szeroką gamę produktów do oczyszczania twarzy, serum, toników i maseczek.

Indie Lee

Indie Lee jest firmą wolną od okrucieństwa, a wszystkie ich produkty z wyjątkiem dwóch są wegańskie (Lip Treat i Serum pod oczy zawierają wosk pszczeli). Indie Lee definiuje czyste produkty kosmetyczne, które są świadomie i uczciwie tworzone, produkowane i oferowane bez użycia jakichkolwiek składników, co do których udowodniono lub podejrzewa się, że mogą być szkodliwe.

Indie Lee używa szklanych butelek i słoików, a ich opakowania są wykonane z papieru z certyfikatem FSC. Ponadto, niektóre z ich produktów posiadają certyfikat COSMOS, który gwarantuje, że ich produkty są prawdziwie organiczne/naturalne i produkowane zgodnie z najwyższymi możliwymi zrównoważonymi praktykami.


Reverie

Reverie to luksusowa, organiczna marka kosmetyków do włosów sprzedawana w Sephora. Produkty do włosów Reverie są wolne od okrucieństwa, w 100% wegańskie i nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, barwników ani perfum.

Reverie

Ta zrównoważona marka kosmetyków do pielęgnacji włosów współpracuje z rodzinnymi gospodarstwami rolnymi, które produkują składniki organiczne, pochodzące ze sprawiedliwego handlu i posiadające certyfikat Ecocert, uprawiane i zbierane w sposób etyczny, aby zapewnić pracownikom dobrobyt. Firma kontynuuje budowanie relacji z dostawcami o podobnych poglądach, kierującymi się zasadami ekologii, a także przechowuje produkty w swoim magazynie o zerowej ilości odpadów.

Ponadto Reverie używa butelek w 100% nadających się do recyklingu, na których zamiast etykiet umieszcza się tusz, a także wykorzystuje materiały transportowe pochodzące z recyklingu wtórnego i ulegające biodegradacji.


Rahua

Niektóre z naturalnych i wegańskich produktów do włosów Rahua, stworzonych z autentycznych składników pochodzących z amazońskich plemion, są dostępne w Sephora. Rahua używa składników pochodzenia roślinnego, pochodzących ze sprawiedliwego handlu i składników organicznych, uprawianych i pozyskiwanych w sposób zrównoważony z amazońskich lasów deszczowych.

Rahua

Firma Rahua jest wolna od okrucieństwa i w 100% wegańska. Oferuje linię nietoksycznych i czystych szamponów, odżywek, odżywek do włosów i produktów do stylizacji. Rahua twierdzi, że używa składników symbiotycznych opisanych jako,

"składniki są uprawiane dziko (nie hodowlane) w dziewiczych lasach deszczowych, przetwarzane ręcznie dzięki wiedzy przodków, a twórcy otrzymują zapłatę w cenie wyższej niż sprawiedliwy handel, aby budować gospodarkę i wzmacniać pozycję rdzennych mieszkańców. W ten sposób Rahua pomogła im stworzyć zdrową, samowystarczalną gospodarkę, która zachęca ich do dalszego życia w Amazonii z wykorzystaniem ich szczególnych tradycji, a ostatecznie do bycia strażnikami i obrońcami lasów deszczowych."

Założyciele firmy Rahua przywiązują również dużą wagę do ochrony amazońskich lasów deszczowych, tworząc organizację non-profit Ecoagents, której misją jest podnoszenie świadomości na temat amazońskich lasów deszczowych oraz znaczenia ochrony tych lasów, rdzennych mieszkańców i ich mądrości.

Ponadto plastikowe opakowania produktów firmy Rahua w 100% nadają się do recyklingu.