Pielęgnacja twarzy jest skomplikowana i wymaga wiele wysiłku. Może przynieść niesamowite efekty, jeśli jest wykonywana prawidłowo i przy użyciu wysokiej jakości kosmetyków. Ważnym elementem takiej pielęgnacji jest regularne stosowanie różnego rodzaju serum. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na serum, nawet jeśli ma to być skromna codzienna pielęgnacja, która pomoże rozwiązać Twoje problemy.

Serum przeciwzmarszczkowe może być bardzo pomocne w redukcji zmarszczek i zapobieganiu powstawania nowych. Jak wybrać odpowiedni kosmetyk? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania!

Czym jest serum przeciwzwarszczkowe?

Serum to szczególny produkt kosmetyczny. Jego bogaty skład wyróżnia go spośród innych produktów kosmetycznych. Serum powinno zawierać więcej składników aktywnych i w większych ilościach niż kremy. Wiele serum ma silne działanie, np. normalizujące, nawilżające, przeciwzmarszczkowe. Takie skoncentrowane działanie może być rozwiązaniem dla osób, które nie mają wystarczającego wsparcia ze strony zwykłego kremu.

Sera często dostępne są w formie płynnej. Dzięki temu składniki aktywne łatwiej przenikają przez naskórek i docierają do głębszych warstw skóry. Dzięki temu serum jest skuteczniejsze i bardziej wydajne. Dobre serum ma jeden cel: być skuteczne. Serum przeciwzmarszczkowe redukuje zmarszczki, wygładza i ujędrnia skórę. Musisz wiedzieć, jak przygotować skórę do zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak przygotować skórę przed nałożeniem serum

Ważne jest, aby odpowiednio zadbać o skórę przed i w trakcie stosowania serum, aby maksymalnie wykorzystać potencjał kosmetyku. Jak zawsze, pierwszym krokiem powinno być delikatne, ale dokładne oczyszczenie skóry. Najpierw usuń z niej wszelki makijaż. Możesz użyć płynu do demakijażu, który jest delikatny dla wrażliwej i suchej skóry, aby usunąć wodoodporny makijaż. Następnie umyj twarz pianką lub żelem oczyszczającym. W razie potrzeby możesz również użyć peelingu. Aby przywrócić skórze jej naturalne pH, można użyć toniku. Teraz możesz nałożyć swoje serum.

Serum przeciwzmarszczkowe może być skoncentrowane do tego stopnia, że wystarczy kilka kropel. W zależności od marki, możesz potrzebować pompki lub pipety. Nałóż dwie do trzech kropli na dłoń i masuj szyję, twarz i dekolt. Dla dodatkowego relaksu po długim dniu, możesz delikatnie wmasować serum wokół oczu i na skroniach. Kiedy serum zostanie już wchłonięte, nadszedł czas na nałożenie kremu. Możesz użyć kremu przeciwstarzeniowego, na przykład w celu zwiększenia gęstości skóry. Jest to bardzo odmładzająca kuracja przeciwstarzeniowa i bogata w składniki.

Serum przeciwzmarszczkowe - sprawdź ofertę w sklepie internetowym na stronie https://domiuroda.pl/pl/n/Najlepsze-serum-przeciwzmarszczkowe/93

nakładanie serum przeciwzwarszczkowego

Serum czy krem przeciwzmarszczkowy?

Ciągle słyszymy, że serum to krem, ale jest silniejsze. Jest to nieprawda! Krem i serum to dwa różne kosmetyki, które mają różne działanie. Serum przeciwzmarszczkowe jest niezwykle silne i powinno być stosowane na noc. Serum i jego potencjał łatwiej przenikną do głębszych warstw skóry, jeśli będziesz oczyszczać skórę. Rano możesz stosować ten sam krem, co wieczorem.

  • - Serum ma silniejsze działanie niż krem.
  • - Krem może być stosowany częściej niż serum.
  • - Serum może być w postaci delikatnego kremu lub olejku, ale najczęściej jest to woda lub olejek.
  • - Serum jest tworzone w celu rozwiązania konkretnego problemu. Kremy mogą mieć wielopoziomowe działanie.
  • - Profesjonalne zabiegi często zawierają serum.
  • - Serum i krem powinny się wzajemnie uzupełniać, a nie być stosowane w oderwaniu od siebie.
  • - Krem może być stosowany rano lub wieczorem, ale serum powinno być stosowane na noc.

Rodzaje serum przeciwzwarszczkowego

Istnieją dwa rodzaje serum, w zależności od ich formy:

  • - wodne - Jest to woda, która została stworzona z wody. Ostateczny kosmetyk ma zazwyczaj konsystencję żelu. Łatwo się wchłania i nie pozostawia tłustego osadu na skórze. Zawiera składniki, które łatwo rozpuszczają się w wodzie, głównie peptydy, ale także witaminy (np. witaminę E lub witaminę C), a czasem komórki macierzyste.
  • - olejowe - serum olejowe jest podobne do wodnego. Zawiera składniki, które łatwo rozpuszczają się w tłuszczach (np. witaminy A, E i D, K). Kosmetyk ten raczej nie powoduje przetłuszczania się skóry ani jej lepkości.

Kiedy należy stosować serum przeciwzwarszczkowe?

Serum przeciwzmarszczkowe jest wyjątkowym kosmetykiem ze względu na swoje silne właściwości. Czy oznacza to jednak, że powinnaś je stosować, gdy tylko pojawią się pierwsze zmarszczki? Wcale nie! Nie inaczej jest z pielęgnacją twarzy. Serum przeciwzmarszczkowe może być stosowane zarówno do młodego, jak i dojrzałego typu cery. Rzadziej serum mogą stosować dziewczyny po dwudziestce - czasami co dwa dni.

Pamiętaj, że osiągnięcie zadowalających efektów wymaga czasu i wysiłku. Nie możesz spodziewać się spektakularnych efektów po kilku tygodniach stosowania serum, tak jak w przypadku każdego innego kosmetyku. Możesz być pewna, że efekt końcowy będzie niesamowity, jeśli zainwestujesz w produkty wysokiej jakości, z aktywnymi składnikami i stworzone z należytą starannością!