Niewiarygodny wpływ głębokiego oddychania i jogi na Twoją skórę

Udostępnij:

Wszyscy mamy do czynienia ze stresem na jakimś poziomie w naszym życiu, jest to naturalna część bycia człowiekiem.

Ale to nie jest tajemnica, że stres nie jest największy dla twojego ciała, będziesz wiedział po prostu zwracając uwagę na to, jak się czujesz podczas wzmożonego okresu stresu.

Możesz zauważyć, że twoje serce bije szybciej niż zwykle, a jelita się skręcają, ale to tylko kilka objawów, lista jest długa!

Oprócz tego, że stres nie jest najlepszy dla Twojego zdrowia, czy wiedziałaś, że ma on również negatywny wpływ na Twoją skórę?

Jeśli jesteś teraz bardzo zdezorientowana, to ten artykuł jest dla Ciebie! A może zauważyłaś, że kilka pryszczy wyskakuje więcej, kiedy czujesz się zagrożona, ale chciałabyś zrozumieć dlaczego tak się dzieje, wyjaśnimy to wszystko w tym artykule!

Porozmawiajmy o kortyzolu

Zanim zdradzimy Ci niesamowite sposoby, dzięki którym głębokie oddychanie może pomóc oczyścić Twoją skórę i sprawić, by promieniała blaskiem, musisz zrozumieć, dlaczego Twoja skóra cierpi z tego powodu.

Kiedy jesteś zestresowana, Twoje ciało jest zalewane hormonem stresu zwanym kortyzolem. W niewielkich ilościach hormon ten jest ważny dla Twojego zdrowia, ponieważ pomaga obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć stan zapalny.

W dużych ilościach jednak, kortyzol w rzeczywistości zwiększa wewnętrzny stan zapalny, przyczyniając się do wielu dokuczliwych problemów skórnych, od zwiększonej ilości wyprysków po linie i zmarszczki.

Dzieje się tak dlatego, że kortyzol w rzeczywistości zwiększa wydzielanie sebum, co zwiększa ryzyko wystąpienia wyprysków i rozpadu kolagenu, co z kolei zwiększa ryzyko starzenia się skóry.

Odłóżmy to na bok i skupmy się na tym, jak głębokie oddychanie podczas regularnej praktyki jogi może pomóc!

Wypłukuje toksyny, dzięki czemu skóra jest zdrowsza i szczęśliwsza

Głębokie oddychanie to świetny sposób na stymulację przepływu limfy, która jest niezbędna do zapewnienia organizmowi możliwości regularnego wypłukiwania toksyn.

Toksyny te mogą objawiać się jako problemy skórne, nie wspominając o tym, że mogą przyczyniać się do uczucia niepokoju i stresu.

Praktyka głębokiego oddychania pomaga również poprawić zdrowie układu trawiennego, a zdrowe jelita to klucz do pięknej skóry!

Pomaga utrzymać czyste płuca

Czy wiesz, że możesz powiedzieć wiele o tym, co dzieje się w Twoim organizmie po miejscu, w którym pojawiają się pryszcze na Twojej twarzy?

Pryszcze na policzkach są zazwyczaj związane z płucami i to właśnie tam głębokie oddychanie może naprawdę pomóc!

Oddychając głęboko z brzucha może pomóc oczyścić płuca poprzez zwiększenie tlenu, który z kolei pomaga zwiększyć krążenie krwi dla czystszej, bardziej promiennej skóry. Zwiększona ilość tlenu pomaga również w naprawie tkanki skórnej.

Zmniejsza wewnętrzny stan zapalny

Wspomnieliśmy nieco wyżej o negatywnym wpływie kortyzolu na organizm i o tym, jak może on zwiększać stan zapalny, ale głębokie oddychanie przeciwdziała temu zjawisku, zmniejszając stan zapalny.

Głębsze oddechy oznaczają mniej kortyzolu, więc pamiętaj o tym następnym razem, gdy coś sprawi, że będziesz chciał wyrwać sobie włosy z głowy.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zainspirował Cię do tego, aby joga lub medytacja stały się regularną częścią Twojego stylu życia, Twoje zdrowie i skóra na to zasługują!