Pędzle do makijażu: Eksperymentowanie, czyszczenie i suszenie

Udostępnij:

Czymże jest makijaż bez dobrych pędzli, które pozwolą Ci uzyskać piękny wygląd?

Nie bój się eksperymentować

Ręce do góry, jeśli masz pędzle do makijażu, które wciąż siedzą wpatrując się w ciebie z twojej próżni, ponieważ nie wiedziałeś, jak ich używać?

Kątowy pędzel na przykład może pomóc Ci stworzyć kilka naprawdę oszałamiających spojrzeń, ale wiele z nas czuje się zbyt onieśmielona, aby nawet spróbować, woląc trzymać się pędzli, które znamy najlepiej, ale które po prostu nie mogą osiągnąć tego samego efektu.

Czyść swoje pędzle regularnie

pedzel

Ta wskazówka jest tak samo ważna dla utrzymania Twoich pędzli w doskonałym stanie, jak dla utrzymania szczęśliwej i zdrowej skóry.

Pędzle, które nie są często czyszczone zaczną hodować bakterie, które mogą zatkać Twoje pory i przyczynić się do powstawania przebarwień, więc upewnij się, że dajesz im dobre czyszczenie przynajmniej raz na 10 dni. Jeśli niektórych pędzli używasz rzadziej, np. do cieni do powiek, staraj się czyścić je co najmniej dwa razy w miesiącu.

Zmocz końcówkę pędzla pod letnią wodą. Nałóż na dłoń odrobinę naturalnego płynu do czyszczenia pędzli lub użyj naszego Organicznego Oczyszczającego Płynu Delikatnie Oczyszczającego i wymieszaj z nim pędzel. Użyj opuszków palców, aby dokładnie wmasować mieszankę w pędzel, a następnie spłucz i delikatnie wyciśnij nadmiar wody, zanim przywrócisz pędzel do jego pierwotnej formy.

Susz swoje pędzle we właściwy sposób

Suszenie pędzli jest bardzo ważne, aby nie pozostały one wilgotne i nie stały się siedliskiem bakterii.

Umieść swoje czyste pędzle na czystym, suchym ręczniku położonym na płaskiej powierzchni. Złóż krawędź ręcznika i naciśnij na pędzel, aby wchłonął nadmiar wody, zanim położysz pędzle tak, aby zwisały ponad krawędzią ręcznika.

Pozwala to na cyrkulację powietrza wokół nich, aby wyschły prawidłowo.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci, gdy otrzymasz swój piękny zestaw pędzli. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak pięknie będziesz wyglądać!