Wykorzystaj w pełni możliwości swojego makijażu mineralnego

Udostępnij:

 
Kiedy decydujesz się na makijaż mineralny, dokonujesz wyboru, który może korzystnie wpłynąć na ogólne zdrowie i funkcjonowanie Twojej skóry - jak więc możesz w pełni wykorzystać możliwości swojego makijażu mineralnego?
 
Osiągnięcie pięknego, rozświetlonego, sprawiającego wrażenie nałożonego przez eksperta makijażu nie jest trudne, gdy wybierasz produkty jane iredale, jednak jeśli jesteś początkująca w makijażu mineralnym, różnica w formule może wymagać przyzwyczajenia.
 
Chcemy, abyś zakochała się w makijażu mineralnym od pierwszego kontaktu z Twoją skórą. Aby wyeliminować wszelkie domysły związane z procesem aplikacji, zebraliśmy garść najczęściej zadawanych pytań dotyczących makijażu mineralnego.
 
Jak dużo makijażu mineralnego powinnaś nałożyć?
Jedną z największych krzywych uczenia się podczas stosowania makijażu mineralnego jest to, że niewielka ilość naprawdę wystarczy na długo - szczególnie jeśli chodzi o podkład. Nasze produkty bazowe są bogato napigmentowane i choć łatwo jest uzyskać naturalny, gładki podkład przy zastosowaniu odpowiedniej techniki, jeśli dopiero co przeszłaś na makijaż mineralny, kuszące może być nałożenie większej ilości podkładu niż to konieczne.
 
Jak to zrobić? Zrozum, że mniej znaczy więcej. Bez względu na to, czy Twój podkład mineralny to puder, krem czy fluid, zalecamy nakładanie go delikatnymi warstwami. Zacznij od delikatnego nałożenia koloru, a następnie nakładaj kolejne warstwy produktu aż do uzyskania zadowalającego Cię efektu.
 
Jakie pędzle są najlepsze do makijażu mineralnego?
Wybór odpowiedniego pędzla do podkładu mineralnego sprawi, że Twój podkład z łatwością rozprowadzi się na skórze. 
 
Ogólna zasada mówi, że im gęściej ułożone włosie, tym większe krycie możesz osiągnąć. Jeśli używasz podkładu w płynie lub kremie i chcesz uzyskać pełne, nieskazitelne krycie, wybierz Foundation Brush. Jeśli chcesz uzyskać równomierne, mocne krycie, wybierz pędzel do blendowania.
 
Te same zasady obowiązują w przypadku podkładów w pudrze. Do pudrów prasowanych wybierz pędzel Handi Brush, natomiast miłośniczki pudrów sypkich pokochają pędzle do pudru Kabuki i Chisel.
 
Dbałość o pędzle jest równie ważna, jak ich właściwy dobór. Czysty pędzel sprawi, że produkt nie będzie się gromadził i nie będzie tworzył plam, a także zapobiegnie trądzikowi, wrażliwości i infekcjom. Zalecamy czyszczenie pędzli raz w miesiącu przy użyciu ciepłej wody i delikatnego szamponu oczyszczającego.
 
Jak sprawić, aby Twój makijaż mineralny utrzymał się przez cały dzień?
Makijaż mineralny jest bogaty w składniki pielęgnujące skórę, dlatego chcemy, aby nasz makijaż utrzymywał się na skórze tak długo, jak to możliwe, abyśmy mogły czerpać i cieszyć się korzyściami płynącymi z pielęgnacji skóry!
 
Aby mieć pewność, że Twój makijaż utrzyma się na skórze przez cały dzień (i noc), zacznij swoją pielęgnację od nałożenia podkładu. Podkład mineralny wypełni pory i odżywi skórę, dzięki czemu Twój podkład będzie się gładko rozprowadzał.
 
Jeśli zauważysz, że Twój podkład osuwa się, staje się nierówny lub błyszczy się po kilku godzinach noszenia, lekko oprósz twarz sypkim pudrem. My uwielbiamy puder Amazing Base Loose Powder, ponieważ zawiera filtr SPF 20, dzięki czemu idealnie nadaje się do uzupełnienia ochrony przeciwsłonecznej podczas poprawiania makijażu!
 
Na koniec, utrwal całą twarz za pomocą sprayu utrwalającego. Nasze mgiełki wykończeniowe są również doskonałym dodatkiem do torebki, ponieważ oprócz utrwalenia makijażu, możesz ich używać do "odświeżenia" makijażu, jeśli Twoja skóra wygląda lub czuje się sucha i matowa w ciągu dnia.
 
Jak mogę uniknąć błędów w makijażu mineralnym?
Jak w przypadku każdego makijażu, istnieje kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby nasz makijaż mineralny wyglądał tak nieskazitelnie, jak to tylko możliwe.
 
Aby mieć pewność, że nie zostaniesz z nierównomiernym podkładem, mieszaj, mieszaj, mieszaj. Jak już wspomniałam wyżej, odpowiedni pędzel zapewni Ci fachowy dotyk podczas nakładania makijażu, więc pozwól sobie na luksus poświęcenia odrobiny dodatkowego czasu rano, aby naprawdę rozprowadzić produkt na skórze. Jeżeli masz skórę tłustą, zbyt płynny podkład może się na niej ślizgać, jeżeli nie jest odpowiednio nałożony. Podobnie, zbyt matowy podkład może podkreślać suchość skóry i drobne zmarszczki, jeśli Twoja skóra jest z natury sucha.