Dlaczego ważne jest sprawdzanie listy produktów wolnych od okrucieństwa

Udostępnij:

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Ostatnio wdałem się w interesującą wymianę e-maili z firmą, z którą się kontaktowałem. Na początku zapytałem o szczegóły dotyczące polityki firmy w zakresie testów na zwierzętach, takie jak: czy jej produkty są testowane na zwierzętach; czy poszczególne składniki były testowane na zwierzętach; testy przeprowadzane przez strony trzecie; testy przeprowadzane przez firmę macierzystą oraz testy przeprowadzane przez dostawców.

W swojej odpowiedzi nie odnieśli się do żadnego z moich pytań, a zamiast tego stwierdzili jedynie,

Wszystkie nasze produkty są wolne od okrucieństwa i posiadają znak Cruelty Free Seal. Zapraszamy do przejrzenia ich strony internetowej, gdzie można znaleźć przepisy, których przestrzegają produkty {brand}: https://www.crueltyfreeinternational.org

Poszłam za linkiem i sprawdziłam bazę danych Cruelty Free International i ku mojemu zaskoczeniu, marka ta nie została wymieniona. Następnie przeszłam na stronę LeapingBunny.org, która zawiera listę marek z USA i Kanady, ale tam również nie było ich

na liście. LeapingBunny.org (po lewej) CrueltyFreeInternational.org (po prawej)

Nie tracąc wiary, wysłałam e-mail do firmy i powiedziałam, że nie mogę znaleźć jej na żadnej z list i że być może działa pod inną nazwą. Przedstawiciel odpowiedział, że,

"Nie jestem pewna, dlaczego nie widniejemy na stronie Cruelty Free, ale mamy ich pieczęć na wszystkich naszych produktach i współpracujemy z nimi".

To zaczynało być interesujące.

Czyżby nielegalnie używali logo Królika Skaczącego na swojej stronie internetowej i w swoich produktach, licząc na to, że nikt nie sprawdzi tej listy?

Kiedy sprawdziłem stronę internetową firmy, zauważyłem, że problem jest oczywisty.

Widzę logo programu PETA "Piękni bez królików", a nie

logo Króliczka Skaczącego. Sprawdziłem bazę danych organizacji PETA i okazało się, że są na liście.

Nie chcąc żywić urazy za to, że ktoś mnie w to wplątał, uprzejmie wyjaśniłam im, że są źle poinformowani i że programy Cruelty Free International i PETA są zupełnie różne.

RELATED: LOGO CERTYFIKOWANEGO KRÓLICZKA PORÓWNANE OBOK SIEBIE

O co więc chodzi?

Choć może to być bolesne i żmudne, upewnij się, że przeprowadzasz własne badania. Wysyłam maile do wielu firm tygodniowo i zdarzyło mi się to kilka razy, ale zazwyczaj udaje się to rozwiązać, gdy firma informuje mnie, że działa pod inną nazwą, która znajduje się na liście cruelty-free.

Postanowiłam nie podawać nazwy firmy w tym wpisie, ponieważ nie sądzę, żeby celowo próbowali mnie oszukać. Jednak Suzi z fantastycznego bloga Cruelty Free Kitty przyłapała na tym, że pewna marka bez skrupułów używa na swoich produktach logo Króliczka Leaping Bunny, nie posiadając nawet żadnego certyfikatu, co jest o wiele gorsze niż mówienie, że jest się na niewłaściwej liście.

Ponownie, jeśli firmy wysuwają niepotwierdzone twierdzenia, zrób własne badania. Jeśli marki nieświadomie się mylą, możesz pomóc im to wyjaśnić, aby przestały rozpowszechniać błędne informacje. Staje się to prawdziwym problemem (i może doprowadzić do procesu sądowego), gdy firmy nadal fałszywie reklamują swoje produkty jako nietestowane na zwierzętach i używają logo króliczka na opakowaniach bez pozwolenia.

Chciałabym wiedzieć, czy mieliście jakieś doświadczenia w kontaktach z firmami, które mogą wprowadzać swoich klientów w błąd? Jak sobie z tym poradziliście?