Napinanie skóry - pokaż swoją najbardziej młodzieńczą twarz

Udostępnij:

Dowiedz się, jak możesz cofnąć wskazówki zegara w przypadku zwiotczałej, starzejącej się skóry i uzyskać bardziej promienny wygląd.
 
Świat jest surowym miejscem, szczególnie dla naszej skóry. Szkody wyrządzane przez promienie UV, przesuszenie spowodowane zmianami sezonowymi oraz negatywne skutki stresu sprawiają, że utrzymanie młodego wyglądu wraz z wiekiem wydaje się być nieustanną walką. Istnieje jednak pewna tajna broń, którą możesz dodać do swojej rutyny pielęgnacyjnej, a która pomoże cofnąć czas dla Twojej skóry, zwłaszcza szyi i twarzy.
 
Silk'n Titan to rewolucyjne urządzenie napinające skórę, które wykorzystuje trzy zaawansowane technologie, aby stymulować, odmładzać i odświeżać wygląd starzejącej się, zwiotczałej skóry. Zmarszczki zostają zredukowane, drobne linie wygładzone, a skóra odzyskuje swój naturalny blask i sprężystość. Ale jak to działa, aby osiągnąć te wspaniałe rezultaty? Aby właściwie wyjaśnić działanie Silk'n Titan, musimy najpierw przyjrzeć się podstawowym składnikom budulcowym naszej skóry i temu, co dzieje się z nimi wraz z wiekiem.
 

Co sprawia, że nasza skóra wygląda młodo i zdrowo?

 
Chociaż nasza skóra składa się z wielu warstw i tkanek, istnieją dwa składniki, które odgrywają bardzo specyficzną rolę w napięciu i jędrności naszej skóry. Składniki te znane są jako kolagen i elastyna. Pierwszy z nich, kolagen, jest białkiem, które jest odpowiedzialne za podtrzymywanie skóry i tworzenie większości jej struktury. Kolagen jest naturalnie elastycznym materiałem i pomaga nadać skórze miękkość, a jednocześnie jędrność, której pragniemy.
 
Drugim materiałem, który odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowej, młodej skóry jest elastyna. Podobnie jak kolagen, elastyna jest również białkiem, które pomaga stworzyć ogólną strukturę naszej skóry. Jednakże, podczas gdy kolagen zapewnia skórze wsparcie i pełnię, elastyna zapewnia jej sprężystość i elastyczność. Elastyna jest tą częścią skóry, która pomaga jej powrócić do pierwotnego kształtu po rozciągnięciu lub zgięciu.
 
W zależności od części ciała, grubość lub cienkość skóry będzie się różnić. Ogólnie rzecz biorąc, obszary o największej grubości będą miały najwięcej kolagenu. I odwrotnie, najcieńsze obszary, które są zazwyczaj tymi, które muszą być najbardziej elastyczne, będą miały mniej kolagenu i większe stężenie elastyny.
 
Wraz z wiekiem zdolność organizmu do wytwarzania kolagenu i elastyny ulega zmianie. Produkcja kolagenu trwa na ogół do wieku dorosłego, ale zaczyna zwalniać po osiągnięciu dojrzałości. Zupełnie inaczej jest z elastyną, która produkowana jest głównie w okresie płodowym, a jej produkcja ustaje całkowicie wraz z końcem okresu dojrzewania. To właśnie z tych powodów ważne jest, aby odpowiednio dbać o kolagen i elastynę w naszym organizmie, aby zapobiec ich spadkowi i zachować ich zdrowie przez całe życie.
 
Jak więc dokładnie kolagen i elastyna zużywają się lub ulegają uszkodzeniu z upływem czasu? Istnieje kilka powodów, które same lub w połączeniu ze sobą są głównymi przyczynami obwisłej skóry i innych oznak przedwczesnego starzenia się.
 

Co powoduje zwiotczenie skóry, szczególnie w okolicach szyi i twarzy?

 
Lista powodów, dla których kolagen i elastyna zaczynają się rozpadać i ulegać degradacji z upływem czasu, z pewnością brzmi znajomo, ponieważ są one często przyczynami wielu innych powszechnych problemów zdrowotnych, które mogą rozwijać się wraz z upływem czasu. Niektóre z głównych czynników, które mogą przyspieszyć utratę kolagenu i elastyny obejmują:
 
  • Nadmierna lub częsta ekspozycja na szkodliwe promienie słoneczne UV
  • Palenie i inne rodzaje palenia tytoniu
  • Stres
  • Brak snu lub niska jakość snu
  • Wahania wagi
  • Zła dieta, w tym wysoki poziom cukru
  • Częste lub uporczywe odwodnienie
Z upływem lat widoczne oznaki starzenia się zaczynają w końcu dawać o sobie znać, a jednym z pierwszych miejsc, w których je zauważamy, jest twarz i szyja. Wynika to przede wszystkim z dwóch czynników. Po pierwsze, nasze twarze i szyje są najczęściej wystawione na działanie promieni słonecznych i jako takie mają tendencję do otrzymywania największej ilości promieni słonecznych spośród wszystkich obszarów naszej skóry w ciągu całego życia.
 
Po drugie, skóra na wielu obszarach naszej twarzy ma tendencję do bycia szczególnie cienką, zwłaszcza w okolicach oczu i szyi, które również pokrywają się z miejscami, w których z wiekiem zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Wynika to po części z mniejszej ilości kolagenu w tych obszarach skóry, które będą wykazywać efekty utraty kolagenu znacznie szybciej niż inne obszary ciała, gdzie skóra może być grubsza.
 
Unikanie negatywnych nawyków zdrowotnych, takich jak te, które wymieniliśmy powyżej, może przejść długą drogę do zachowania i rozszerzenia zdolności organizmu do zachowania jędrnego kolagenu i elastyny. Ponadto, pozytywne nawyki zdrowotne, w tym spożywanie odpowiedniej ilości wody, utrzymywanie zdrowej, zbilansowanej diety, częste ćwiczenia fizyczne i minimalizacja ekspozycji na słońce mogą mieć znaczący wpływ na opóźnienie i zmniejszenie naturalnych widocznych oznak starzenia się.
 
Na szczęście, oprócz pozytywnych nawyków zdrowotnych, o których właśnie wspomnieliśmy, istnieją inne korzystne działania, które możesz podjąć, aby pomóc zwiększyć jędrność kolagenu i odmłodzić sprężystość elastyny. Jedną z najskuteczniejszych metod okazały się zabiegi na dotkniętych obszarach z wykorzystaniem specjalistycznych rodzajów energii, najczęściej w postaci energii o częstotliwości radiowej (RF), energii podczerwieni (IR) oraz energii LED.
 
Po precyzyjnym zastosowaniu w obszarach skóry wykazujących zwiotczenie lub zmarszczki, energie te przyniosły zauważalne korzyści w zakresie jędrności, gładkości i ogólnego wyglądu skóry w tych obszarach. W tym właśnie tkwi sekret niezwykłych rezultatów działania urządzenia Silk'n Titan.
 

Co sprawia, że Silk'n Titan tak skutecznie redukuje oznaki starzenia się skóry?

 
Silk'n Titan to cud techniki przeciwstarzeniowej, który już po jednym zabiegu przynosi zauważalne efekty w odczuciu i napięciu skóry. Jak to możliwe, że urządzenie osiąga tak szybkie rezultaty? Ponieważ urządzenie Silk'n Titan nie wykorzystuje tylko jednego rodzaju energii; wykorzystuje wszystkie trzy. Łącząc zalety bi-polarnej energii RF, energii cieplnej IR i energii świetlnej LED w jednym, łatwym w użyciu urządzeniu przeciwstarzeniowym, Silk'n Titan zapewnia bardziej zauważalną poprawę napięcia skóry szyi i twarzy niż jakikolwiek inny produkt przeciwstarzeniowy.
 
Działanie urządzenia Titan polega na harmonizacji tych trzech rodzajów energii w obszarze zabiegowym, co zapewnia silną stymulację w głębi skóry. Energia ta sprawia, że skóra zaczyna naprawiać i odmładzać uszkodzone, osłabione obszary kolagenu i elastyny, które powodują utratę jędrności i elastyczności, co skutkuje powstawaniem zmarszczek, linii mimicznych i obwisłości na szyi i twarzy.
 
Urządzenie Silk'n Titan można stosować na wszystkich typowych obszarach, na których starzenie się jest najbardziej widoczne, takich jak czoło, górna część policzków, dolna część policzków i szyja. Z każdym kolejnym zabiegiem urządzenie Silk'n Titan pomaga wygładzić drobne zmarszczki, redukuje je i przywraca skórze młodzieńczą jędrność. Skóra w obszarach twarzy poddanych zabiegowi, w tym wokół oczu, na policzkach i szyi, staje się bardziej napięta i gładka, a cera bardziej ożywiona i zdrowo wyglądająca.
 
Stosowanie urządzenia Silk'n Titan jest szybkie i łatwe, a każdy obszar poddany zabiegowi zajmuje średnio zaledwie 10-15 minut. Ponadto podczas jednej sesji można poddać zabiegowi dowolną liczbę obszarów, a po zabiegu nie jest wymagany czas rekonwalescencji, dzięki czemu można natychmiast powrócić do normalnej aktywności. Większość harmonogramów zabiegów odbywa się dwa razy w tygodniu przez 10 tygodni, a kolejne zabiegi przeprowadza się raz na dwa tygodnie w celu utrzymania optymalnych rezultatów.