Oczy mają to coś. Wspaniałe oczy o tajemniczym i mistycznym pięknie, nic dziwnego, że poeci nazywają je oknami duszy. Nie bez powodu uważasz, że nigdy nie poznasz kogoś naprawdę, dopóki nie spojrzy ci w oczy - to najlepsze miejsce, by szukać oznak nieuczciwości.
 
Pomimo wszystkich wspaniałych rzeczy, które oczy mają do zaoferowania, czasami mogą być problemem dla niektórych. Niestety, obszar wokół oczu jest często pierwszym, na którym pojawiają się oznaki starzenia.
 
Najczęstsze oznaki starzenia się wokół oczu występują w postaci drobnych zmarszczek, kurzych łapek i worków lub opuchlizny pod oczami.
 
Ale skąd się biorą te oznaki starzenia i co możesz zrobić, aby zminimalizować szkody i wyglądać bardziej młodo, promiennie i witalnie?
 
 
Drobne zmarszczki, kurze łapki i worki pod oczami: Przegląd
 
Z wiekiem Twoje komórki produkują coraz mniej kolagenu i elastyny, włókien, które podtrzymują skórę i pomagają jej utrzymać się na swoim miejscu. To właśnie pozwala na pojawienie się zmarszczek. Nie ma medycznego sposobu, aby włączyć te komórki z powrotem, więc w końcu Twoja skóra marszczy się i wiotczeje, co może prowadzić do powstawania drobnych linii, zmarszczek i kurzych łapek. Kiedy mrużysz oczy ze śmiechu lub od słońca, powstałe linie coraz dłużej się odbijają, aż w końcu pozostawiają za sobą ślad.
 
Worki pod oczami mogą wynikać z wielu przyczyn, takich jak zatrzymywanie płynów w organizmie, brak snu, alergie, palenie papierosów, a także dziedziczność - czasami masz do nich predyspozycje genetyczne. Jednak z wiekiem stają się one coraz bardziej powszechne.
 
Makijaż oczu
 
Jednym z pierwszych kroków, jakie możesz podjąć w walce z drobnymi zmarszczkami, kurzymi łapkami i workami pod oczami, jest zmniejszenie ich widoczności poprzez makijaż. Oczywiście, nie ma to żadnego wpływu na usunięcie przyczyn ich powstawania, ale pomaga zminimalizować ich skutki.
 
Pierwszym krokiem jest użycie podkładu pod oczy najpierw przed wykonaniem makijażu oczu. Podkład osadzi się i wypełni zagniecenia, które w przeciwnym razie prześwitywałyby, gdybyś nakładała makijaż bezpośrednio na skórę. Pomoże Ci też zachować swój wygląd na dłużej.
 
Możesz również zmienić coś diametralnie za pomocą swojego eyelinera. Użycie tego samego ciemnego odcienia na górze i na dole oka, zwraca uwagę na kurze łapki i sprawia, że ciemne obwódki wyglądają na jeszcze ciemniejsze. Spróbuj użyć ciemnego koloru nad okiem i jaśniejszego pod nim, aby przełamać krajobraz. Ponadto, wykończ makijaż rozświetlającym cieniem wzdłuż załamania powieki, aby uzyskać jaśniejszy i bardziej młodzieńczy wygląd. Bardziej młodzieńczy wygląd.
 
Aby rozjaśnić ciemne obwódki, korektor wydaje się być powszechnie stosowanym rozwiązaniem. Istnieje wiele rzekomych cudownych środków, na które możesz wydać pieniądze, ale wypróbowaną, przetestowaną i prawdziwą metodą jest zastosowanie kremowego korektora o żółtawym zabarwieniu, który zneutralizuje fioletowe tony typowe dla workowatych oczu.
 
Pielęgnacja skóry wokół oczu
 
Nawilżanie skóry powinno stać się jednym z podstawowych elementów Twojej pielęgnacji, ponieważ główną przyczyną powstawania pęknięć, zmarszczek i worków pod oczami jest suchość skóry. Jeżeli opuchlizna jest dla Ciebie problemem, spróbuj zastosować balsam pod oczy z nagietkiem lub żelowe serum pod oczy, a na noc dodaj krem z retinolem, aby zmniejszyć widoczność kurzych łapek. Jeśli możesz, faworyzuj produkty z witaminą E, która jest wspaniała dla skóry.
 
Pamiętaj też o tym, aby nakładać kremy pod oczy, nakładając ich ilość wielkości ziarnka grochu na czubek palca. Wklepuj go delikatnie i rozprowadź od środka na zewnątrz - od nosa po kurze łapki. Zbyt mocny nacisk może spowodować nadmierne zagięcie skóry, co może pogorszyć sprawę.
 
Tracimy dużo wody przez skórę, zwłaszcza w chłodnym i suchym środowisku. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, rozważ spanie z nawilżaczem powietrza. Rozważ również użycie maski na oczy, aby zmniejszyć ilość worków pod oczami, zwłaszcza jeśli noc była późna.
 
Oczyszczaj się delikatnie. Unikaj używania chusteczek do twarzy w okolicach oczu. Twoja skóra jest tam szczególnie cienka i używanie takich ręczników może prowadzić do trwałych uszkodzeń. Zamiast tego wybierz delikatny, nawilżający produkt przeznaczony do oczyszczania okolic oczu, zawierający nieszkodliwe składniki, który nałożysz na skórę za pomocą wacika.
 
Naturalne sposoby na worki pod oczami
 
Jeśli twoim głównym problemem są worki pod oczami, istnieje kilka całkowicie naturalnych środków, które możesz wypróbować. Wszyscy słyszeliśmy o nakładaniu plasterków ogórka na oczy, ale okazuje się, że Twoim ulubionym warzywem może być skromny słodki ziemniak. Załadowany z przeciwzapalne, znaleźć dziesięć minut, aby umieścić jeden-calowy plasterek słodkiego ziemniaka na oczy przed wykonaniem codziennej rutyny makijażu.
 
Lub jeśli pijesz zieloną herbatę, zachowaj torebki i pozwól im ostygnąć. Działają one jako zimny kompres, kofeina pomaga zmniejszyć obrzęk, a taniny pomagają poprzez dalsze zwężenie naczyń krwionośnych.
 
Lepsze odżywianie dla lepiej wyglądających oczu
 
Jesteś tym, co jesz, a istotną częścią utrzymania młodego wyglądu skóry jest upewnienie się, że odżywiasz ją przy użyciu najlepszych możliwych składników. Twoja skóra nie będzie w stanie robić tego, czego od niej oczekujesz, jeśli nie będziesz starała się dostarczać jej tego, co dobre, a zepsuć tego, co złe.
 
Jednym z prostych kroków jest ograniczenie spożycia soli. Tak, sprawia ona, że prawie wszystko smakuje lepiej, ale pomaga także zatrzymać wodę, co prowadzi do opuchlizny pod oczami. To prawda, że twoje ciało potrzebuje pewnej ilości soli, ale możesz sobie poradzić już na jednej łyżeczce dziennie. A jeśli jesz przetworzoną żywność lub jesz w restauracjach, są szanse, że są one już pokryte.
 
Następnie zrób, co możesz, aby dostarczyć więcej żelaza do swojej diety. Worki i kręgi mogą być oznaką niedoboru żelaza, więc wprowadź do swojego życia więcej fasoli nerkowatej, skorupiaków, szpinaku i ciemnej czekolady.