Nakładanie sypkiego pudru mineralnego może być łatwe i wyglądać niezwykle naturalnie i bezbłędnie. To tylko wymaga kilku pomocnych wskazówek aplikacji makijażu i trochę praktyki, aby uzyskać to idealne. Ten artykuł da Ci niezbędne know-how, aby zacząć. Luźny makijaż mineralny jest bardzo wszechstronny i może być stosowany na mokro lub na sucho. 
 
Puder mineralny sypki
 
Stuknij niewielką ilość proszku do pokrywy słoika sifter fundacji, aby użyć jako korektor lub fundacji. W przypadku korektora, używając pędzla do korektora, upewnij się, że puder został rozprowadzony na pędzlu, nie pozostawiając na nim grudek, nałóż go lekko na miejsca, które chcesz ukryć i wymieszaj.
 
Aby użyć pudru jako podkładu, nałóż puder mineralny na pędzel do podkładu (kabuki). Ważne jest, aby głęboko rozprowadzić puder na pędzlu, ponieważ zapobiega to zbytniemu obciążeniu minerałami. Minerały będą prawie niewidoczne na pędzlu, jeśli zostaną w nim odpowiednio rozprowadzone. Strzepnij nadmiar pudru. Rozetrzyj puder na całej twarzy. Pamiętaj, że makijaż mineralny jest skoncentrowany i prawdopodobnie będziesz musiała użyć go mniej niż podkładu, którego obecnie używasz. Jeśli wolisz mocniejsze krycie, możesz powtórzyć ten proces.
 
Mineralny puder wykończeniowy w sypkiej postaci
 
Puder ryżowy jest doskonały jako puder wykończeniowy, który przedłuża trwałość makijażu, zapobiega błyszczeniu się skóry i minimalizuje zmarszczki. Postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami dotyczącymi podkładu, a następnie użyj go po nałożeniu podkładu, różu do policzków i makijażu oczu. Innymi słowy, jest to ostatnia rzecz, którą nakładasz.
 
Pędzle do pudru mineralnego sypkiego
 
Duży pędzel kabuki jest najlepszy do nakładania podkładu i pudru wykończeniowego. Podwójnie zakończony, skośny pędzel przeznaczony jest do eyelinera i brwi.
 
Makijażyści mają pudełko pełne pędzli, ale na co dzień, wszystko czego potrzebujesz to 3 do 4 pędzli dobrej jakości.
Duży kabuki jest niezbędny do aplikacji sypkiego pudru. Mniejszy przyda się do różu, no i oczywiście potrzebny będzie pędzel do eyelinera i pędzel do cieni do powiek.
 
5 Minut Makijażu dla Naturalnego Piękna
 
Jeśli jesteś jak większość kobiet, nie chcesz spędzać zbyt wiele czasu na nakładaniu makijażu. Zastosuj się do poniższych wskazówek, aby szybko wykonać mineralny makijaż:
 
1. Makijaż oczu powinien być nakładany jako pierwszy. W ten sposób, jeżeli jakikolwiek kosmetyk dostanie się na twarz, łatwo będzie go zmyć bez konieczności usuwania kosmetyków do twarzy, które już nałożyłaś. Oczywiście, możesz zrobić makijaż oczu jako wyrafinowany, elegancki, naturalny lub dobrze zdefiniowany, w zależności od pożądanego wyglądu.
 
Brwi powinny być dobrze wypielęgnowane i zdefiniowane, jak również. Jeżeli potrzebujesz pomocy, nadaj im profesjonalny kształt.
 
2. Następnie nakładamy korektor i podkład mineralny. Korektory powinny być nieco jaśniejsze od twojej karnacji lub do niej pasować, aby ukryć wszelkie niedoskonałości, takie jak cienie pod oczami. Podkład powinien być dopasowany do Twojej karnacji. Wybierz odcień w naturalnym świetle. W przypadku sypkich minerałów, małe ilości nałożone na skórę są bardziej skuteczne niż ciężkie.
 
3. W przypadku ekspozycji na słońce, możesz dodać do swojego podkładu niewielką ilość Cleure Natural Sunscreen.
 
4. Aby uzyskać promienne policzki z odrobiną różu do policzków, usuń jego nadmiar z pędzla, nałóż najpierw ciemniejszy odcień na jabłko policzka, a następnie podkreśl je jaśniejszym odcieniem i wymieszaj, tak aby nie było między nimi żadnej linii.
 
5. Aby uzyskać aksamitny, mineralny puder wykończeniowy, użyj pudru Cleure Rice Veil. Zapobiega on błyszczeniu się skóry, ukrywa drobne zmarszczki i sprawia, że Twój makijaż dłużej się utrzymuje.
 
6. Szminkę nakładamy jako ostatnią. Konturówka do ust jest bardzo ważna dla stworzenia pełnych ust. Konturówkę należy nakładać od środka na zewnątrz. Konturówka powinna pasować do szminki. Nie rysuj mocnej kreski, ale złagodź ją, lekko rozcierając.